ارز دیجیتالی XEM
5 می

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتالی XEM

ارز دیجیتالی XEM در بستر کاملا اختصاصی و بلاکچین نم فعالیت میکند

پس از پیدایش اولین ارز دیجیتالی یعنی بیت کوین بسیاری از ارزهای مطرح مثل لایت کوین با تغییراتی در کدها و پروتکل بیت کوین بوجود آمدند اما در این میان ارز دیجیتالی زم در بستر کاملا اختصاصی و بلاکچین نم (NEM) شروع به کار کرد.

درباره NEM و XEM سردرگمی زیادی در میان کاربران دیده می‌شود. توجه داشته باشید که نم (NEM) نام شبکه است و زِم (XEM) نام ارز دیجیتال این شبکه است. به عنوان مثال بیت کوین نام بلاک چین است و ارز دیجیتال آن هم بیت کوین نام دارد یا در یک مثال دیگر اتریوم نام یک بلاک چین است و ارز دیجیتال آن اتر نام دارد که البته به آن همان اتریوم هم می‌گویند.(برگرفته از سایت ارز دیجیتال)

تحلیل ارز XEM


تاریخچه ارز دیجیتالی XEM

نام NEM مخفف عبارت New Economy Movement به معنای جنبش اقتصادی نوین است.هدف ارز دیجیتالی XEM این است که به عنوان یک وسیله مبادله رایج در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد و بتواند میزبان پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین دیگر روی بلاک چین خودش باشد. یکی از قابلیت‌های جالب نم سرعت بالا و کارمزد پایین تراکنش‌ها است. در حال حاضر فقط حدود ۲۰ ثانیه برای تایید هر تراکنش نم زمان نیاز است و گفته می‌شود که این شبکه توانایی انجام ۳۰۰۰ تراکنش در ثانیه را دارد.

ارز دیجیتالی XEM در مارس ۲۰۱۵ توسط ۱۵ نفر توسعه دهنده راه اندازی گردید و هم اکنون در سنگاپور با نام مستعار فعالیت می کنند.

هاروست و هاروستر ؟

فرایند تایید تراکنش‌ها در شبکه نم هاروست نام دارد که همانند کلمه ماینینگ در شبکه بیت کوین است. به کسانی که هاروست انجام می‌دهند، هاروستر می‌گویند. هاروست در لغت به معنای برداشت محصول است.

در شبکه نم کسانی که ۱۰,۰۰۰ واحد XEM داشته باشند می‌تواند دارایی خود را در کیف پول رسمی نم به شبکه اختصاص دهند و علاوه بر سرمایه‌گذاری، با تایید تراکنش‌ها از کارمزدها کسب سود کنند.

پس اگر دستگاهی برای استخراج وجود نداشته باشد نیروی پردازش تراکنش‌های شبکه از کجا تامین می‌شود؟

بله درست است پردازش تراکنش‌ها نیاز به قدرت سخت افزاری هم دارد. در شبکه نم یک گروه دیگر هم به اسم سوپرنود وجود دارند. برای سوپر نود شدن باید دارای یک سیستم کامپیوتری قدرتمند، همراه با اینترنت اختصاصی و پینگ فوق العاده بالا به علاوه ۳,۰۰۰,۰۰۰ واحد XEM باشید. درآمد سوپرنودها خیلی بالاست.

هاروسترها به سوپرنودها متصل می‌شوند تا کار تایید تراکنش‌ها با موفقیت انجام شود.

ارز دیجیتالی نم


بررسی تخصصی ارز XEM

در بررسی های که آکادمی امید در هشتم اسفند ماه ۹۸ برروی ارز XEM (زم) انجام داد و آمارهای جالبی را به دست آوردیم؛ این آمارها و اطلاعات به شرح زیر است:

ارز زم در دسته کوین ها جا گرفته و غیرقابل استخراج است.

ارز زم در حال حاظر در میان ۵۱۲۴ ارز دیجیتالی در رتبه ۲۹ قرار دارد.

قیمت حال حاظر این ارز ۰٫۰۴۶۹۲۸ دلار است.

بالاترین قیمت ارز زم در سال ژانویه ۲۰۱۸ و در مبلغ ۱٫۹۲ دلار بوده است.

سایت ارز دیجیتالی XEM به آدرس Nem.IO در حال فعالیت است.

ماکزیمم مقداری که ارز زم تولید خواهد شد ۸،۹۹۹،۹۹۹،۹۹۹ واحد است.

 

بررسی ارز زم

رتبه ارز نم

والت های معتبر برای ارز XEM

برای ذخیره کردن ارز دیجیتالی XEM میتوانید از کیف پول اختصاصی که توسط خود زم طراحی شده است استفاده کنید؛ در غیر این صورت کیف پول Coinomi هم برای ذخیره کردن ارز شما مناسب است و فعلا هیچ مشکلی با کاربران ایرانی ندارد.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

پیج اینستاگرام

پیج ایستاگرام

آپارات ما ..

بازار جهانی …